Penki „Dark Food“ fotografijos pagrindai

Five Essentials of Doing Dark Food Photography

Per pastaruosius kelerius metus maisto fotografijos pasaulyje išsivystė kelios identifikuojamos tendencijos, įskaitant vieną iš tamsių, madingų vaizdų, dažnai su kaimišku jausmu. Šios nuotraukos primena šviesos ir šešėlio sąveiką senųjų meistrų paveiksluose, pavyzdžiui, Vermeero ir Rembrandto paveiksluose.

Stilius dažnai vadinama „chiaroscuro“ fotografija - tapybos terminu, pasiskolintu iš meno pasaulio. Tai reiškia „šviesiai tamsą“ ir nurodo kontrastą tarp vaizdo šešėlių ir šviesos. Technika nukreipia žiūrovo akis į tam tikrą rėmelio sritį ir sukuria dramatišką nuotaiką. Mistinė šviesa yra dar viena frazė, naudojama apibūdinti šį tamsų ir nuotaikos stilių.

Tačiau tamsus stilius nebūtinai atitiks kiekvieną vaizdą. Kartais tamsus, šešėlis požiūris netinka jūsų temai. Norint sukurti stiprią maisto fotografiją, reikia galvoti apie savo įvaizdžio tikslą. Jūsų apšvietimas, rekvizitai, stilius ir fotoaparato nustatymai veikia kartu tarnaujant istorijai, kurią bandote perteikti.

Tamsūs viršeliai ir fonai

Tamsos maisto fotografijos idėja yra išlaikyti foną šešėlyje ir atkreipti žiūrovo dėmesį į pagrindinį dalyką - ką maisto fotografijoje vadiname „heroju“. Todėl labai svarbu pasirinkti tam tikrus tamsus ar prislopintus atramus, paviršius ir fonus. Baltas arba lengvas patiekalas ir rekvizitai atneš akį nuo maisto ir sukurs per daug kontrasto, kuris trikdo ir gali būti taip pat sunku tinkamai atskleisti.

Kai įsigyja rekvizitus, ieškokite senų indų su patina, kuri neatspindės šviesos tiek, kiek nauja. Matiniai indai taip pat bus mažiau atspindintys ir geriausiai tamsesni, neutralūs tonai. Atspindžiai gali būti sunku valdyti ir sukelti daug problemų maisto fotografijoje.

Kai kurios geros vietos, kur ieškoti šių daiktų, yra taupios parduotuvės ir derliaus ar blusų turgaus, kur galite juos rasti už dalį, kurią už juos sumokėsite. Daugelis maisto fotografų savo darbe naudoja senus, gofruotus slapukų lapus, kurie sukuria nuostabų paviršių ar foną, kurie subtiliai atspindi šviesą be ryškumo.

Mediena taip pat yra puiki medžiaga, naudojama tiek fone, tiek kaip rekvizitai. Tai lengva dirbti ir skolina kaimišką jausmą. Galite naudoti nuskendusius daiktus, pvz., Seną spintelės duris arba stalviršį. Įsitikinkite, kad bet kuri mediena, kurią naudojate, nėra pernelyg šiltas. Galutiniuose vaizduose jis atrodys gana oranžinis, todėl jis netrūksta. Giliai espresso spalva visada atrodo puikiai.

horizontalios viršutinės medvilnės

Dažniausiai tamsios maisto fotografijos stilių rasite redakciniame, o ne reklamos darbe. Reklamos fotografija skirta atrodyti puikiai, su labai stilizuotu maistu. Kiekvienas, kuris kada nors matė greito maisto mėsainius ir palygino jį su tikru mėsainiu, žino, apie ką kalbu.

Tačiau redakcinės maisto fotografija, pvz., Virimo knygose ir maisto žurnaluose, yra laisvesnė, atviresnė. Maistas dažnai yra visiškai netobulas, su išsklaidytais trupiniais arba mėsiniu būdu išteptomis tepinėlėmis ir lašeliais, tarsi jis būtų šviežiai paruoštas arba kažkas ką tik pradėjo įsitempti.

Tai nereiškia, kad stiliumi nėra sąmoningos pastangos, nes yra. Linija tarp kaimiško ir tikrojo ir tiesaus aplaidumo yra puiki. Tam, kad maisto stilius atrodytų atsitiktinis ir atsitiktinis, užtrunka praktikuojama ranka.

Gaminant tamsesnius vaizdus būtina atkreipti dėmesį ir formuoti šviesą, kad atkreiptumėte dėmesį į pagrindinį objektą. Jums reikės nustatyti, kaip norite apšviesti vaizdą ir kur norite, kad šešėliai nukristų. Dėl nuotaikingų vaizdų dažnai naudojasi šoniniu ir apšvietimu. Mano šviesos vieta yra maždaug 10:00, jei aš įsivaizduoju analoginio laikrodžio veidą kaip mano rinkinį.

Geriausia naudoti netiesioginį apšvietimą, kad nebūtų šviesos, nukreiptos tiesiai į rinkinį ar maistą. Natūralios šviesos atveju paviršius padedamas kampu į langą.

Naudokite mažas juodas reflektorines korteles, pvz., Juodą kartoną arba plakatų lentą, supjaustytą kvadratais, kad pasišluotų šešėliai, kur norite, ir padėkite juos aplink savo rinkinį, priklausomai nuo to, kur norite sumažinti šviesą. Arba galite sukti juodos plakatų lentos gabalus ir susegti galus kartu; šie ritinėliai gali stovėti vieni, ir jiems nereikia pritvirtinti nieko.

Paprastai, naudojant „chiaroscuro“ maisto fotografiją, norite šiek tiek nepakankamai eksponuoti vaizdą fotoaparate. „Chiaroscuro“ gali būti labai ryškus maisto apdorojimas su labai giliais šešėliais, arba vaizdas gali būti žemas, o ne didelis kontrastas. Nepriklausomai nuo pasirinkto požiūrio, pagrindiniai dalykai turėtų būti dedami į ryškiausią rėmelio dalį, kuri pirmiausia pritraukia akį. Įsitikinkite, kad akcentai nėra prapūsti, o šešėliai nėra per juodi be detalių.

Po apdorojimo

Naudojant „Lightroom“ arba „Camera RAW“ šviesumo slankiklius, kad būtų ryškesnės spalvos. Naudokite pasaulinius ir vietinius koregavimus, kad išryškintumėte geriausius maisto produktus, o ne sukrėsti ekspoziciją visame vaizde, o tai gali sukelti jūsų šešėlius.

Ir atminkite, kad šiltos spalvos atneša elementus į priekį, o vėsios spalvos atsilieka. Geriausia maisto fotografija turi abiejų pusių pusiausvyrą, nes suteikia vaizdui trimatį jausmą. Su „Chiaroscuro“ maisto fotografija galima naudoti kūrybiškai baltos spalvos balansą ir atspalvį, nes nenaudojate baltų patiekalų ir fono. Padidinti tonusą taip pat galima naudoti, jei tai daroma su subtilumu.

Galiausiai, nesvarbu, kaip jūs išskiriate šviesą, šiek tiek matricos prideda šiek tiek daugiau paslapties. Ji taip pat neleidžia akiai klajoti iš rėmo, sugrąžindama jus į ryškiausią vaizdo dalį - maistą.