2018 Mercedes-Benz C klasės kupė ir Cabriolet

2018 Mercedes-Benz C-class Coupe and Cabriolet

Kaip ir keturių durų sedanas, kuriame jie yra pagaminti, Mercedes-Benz C klasės kupė ir kabrioletas siūlo stilių, kuris imituoja didesnių E ir S klasių modelius. Vidutinė „junior Benz“ dviejų durų dalis - tai patekimo į vairuotojo gyvenimą vieta, kur aptakios linijos ir prabangios kabinos reiškia daugiau nei praktines aplinkybes, tokias kaip interjero erdvė arba bagažo talpa. Vairuojant galinius ratus arba visus keturis - tai turbokompresorinis keturių cilindrų variklis, kuris suteikia pakankamą, jei ne tiksliai, jaudinantį galingumą. Kai kurie konkurentai siūlo sportiškesnį tvarkymą, zipierį ir sklandesnį važiavimą, tačiau C klasės kupė ir kabrioletas yra gražesni ir įsitaisę viename iš gražiausių segmento segmentų. Taip pat sumažėjo prekės ženklo brangiausių pasiūlymų techninės savybės, įskaitant automatinį avarinį stabdymą, prisitaikantį kruizinį valdymą ir pagalbinę juostą. C klasės kupė ir kabrioletas yra puikus, įspūdingas gabalas, puikiai tinka vairuotojams, kurie mėgsta atsipalaiduoti stiliaus.

Kas naujo 2018 m.?

2018 m. Kupė modelis atveria septynių greičių automatinę pavarų dėžę devynių greičių agregatui nuo kabrioleto. „Coupe“ modeliai dabar yra standartiniai su aklųjų taškų stebėjimu, mygtukų paleidimu ir nauja 18 colių ratų konstrukcija. „Droptop“ gauna pusiau automatinį bagažinės separatorių, naują medžio apdailą interjerui ir analoginį laikrodį prietaisų skydelyje. Abu modeliai dabar siūlo „Apple CarPlay“, „Android Auto“ ir šildomą vairą. Nauja spalva - „Designo Selenite Grey Magno“ - atnaujina paletę.

Pasirinkimai ir parinktys

Negalime nuspręsti, ar kupė ar konvertuojama, todėl paliksime jums 8000 dolerių sprendimą. Mes siūlome keletą atnaujinimų kiekvienam iš jų, pradedant nuo $ 1090 pažangiosios apšvietimo paketo, kuris suteikia LED žibintus su automatiniais aukštais spinduliais, apšviestomis durimis ir vidiniu apšvietimu. Tada pridedame „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ už 350 dolerių, o galiausiai pasirinksime „Premium“ paketą (1900 JAV dolerių už kuponą, 1650 dolerių konvertuojamoje), kuri, be kita ko, priduria:

• Mašinų sulankstomi šoniniai veidrodžiai
• „SiriusXM“ palydovinis radijas
• „Premium Burmester“ garso sistema
• Iššokantis vėjo deflektorius (tik kabrioletas)

Kaip ir įrengta, mūsų pasirinkta galinių ratų pavara kupina 47,185 dolerių sąrašo kainą, o panašiai įrengta kabrioleto mažmeninė kaina už $ 54,935.

Nuo 2018 m. „C“ klasės kupė ir kabrioletas (abu pavadinti „C300“) yra su 241 AG turbokompresoriumi, 2,0 l inline-4 varikliu, suderintu su devynių greičių automatine pavarų dėže ir galiniu arba visureigiu. Abu automobiliai pasižymi pakankamu paspaudimu aplink miestą ar susijungimui į greitkelį, bet tarp šio rinkinio jie yra sąrašo apačioje, kad būtų galima pagreitinti.

Tai ne tik C300 pagreitis, labiausiai atsipalaidavęs iš šios bandymų grupės, bet ir keturių cilindrų skleidžiamas žemės ūkio garsas, kol važiuojate važiuojant greičiu ir sumažės variklio apsisukimų dažnis. Tai nėra garsiai, bet tai nėra beveik taip pat patobulinta kaip geriausia skambanti linija. Devynių greičių transmisija persijungia sklandžiau nei išeinantis septynių greičių įrenginys ir greitai persijungia, kai skambinama papildomai.