10 „Sure-Fire“ būdų, kaip nuveikti kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis

10 Sure-Fire Ways to Take Breathtaking Nature Photos

Keletas dalykų yra labiau įkvepiantys nei išskirtinė gamtos fotografija. Nesvarbu, ar tai yra laukas, bet ir lauko paukštis. Vienas iš geriausių fotografijos dalykų yra tai, kad jis leidžia jums įšaldyti laiką ir užfiksuoti akimirką, kurią galėsite žiūrėti atgal. Su gamtos fotografija tai tikrai pasakytina. Natūralus pasaulis turi daug unikalių galimybių tik laukiant, kol bus užfiksuoti.

Kaip mokytis, kaip atpažinti tuos momentus ir atrasti, kaip efektyviai perteikti tai, ką matote asmeniškai, per fotoaparato objektyvą, apie ką kalbama.

1. Būkite pasiruošę

Nors daugelis nuotraukų galimybių yra netikėtos, tai nepadeda būti pasirengus, kai išeisite su fotoaparatu. Turėdamas bendrą idėją, ką tikitės užfiksuoti, galėsite sužinoti, kokie įrankiai turi būti naudojami, ir gali padėti jums laiku išvykti. Pvz., Jei tikitės fotografuoti tam tikro tipo paukščius ar gyvūnus, žinodami, kurie laikai jie yra aktyviausi, galėsite sužinoti, kada eiti.

2. Sudėkite trikojį

Nors tai nebūtinai būtina, gamtos fotografija dažnai gali būti naudinga dėl lėto užrakto greičio ir trikojo naudojimo. Norint išvengti fotoaparato drebėjimo ir neryškių vaizdų, ilgoms ekspozicijoms reikia naudoti trikojį.

3. Naudokite dešinįjį objektyvą

Patalpinkite geriausius objektyvus darbui. Jei turite plataus kampo objektyvą, jūs norėsite jį pateikti kartu su jumis, ypač jei fotografuojate kraštovaizdį. Telefoto objektyvas yra dar vienas puikus objektyvas gamtos fotografijai, leidžiantis jums artėti prie sunkių gyvūnų. Taip pat galbūt norėsite pritraukti makro objektyvą, kad užfiksuotumėte netrukus gausius gėlių, lapų, vandens lašelių ir kitų mikroobjektų vaizdus.

4. Naudokite filtrą

Filtrai yra dažnai ignoruojamas gamtos fotografavimo įrankis, tačiau paprasto polarizatoriaus pridėjimas jūsų rinkiniui yra puikus būdas fotografuoti su turtingesnėmis, gilesnėmis spalvomis. Poliarizuojantis filtras padeda tamsinti šviesiai mėlyną dangų, todėl dangus tampa turtingesnis mėlynos spalvos atspalviu. Jis taip pat padeda sumažinti akinimo efektą, kuris yra ypač naudingas fotografuojant vandens telkinius, nes tai leidžia užfiksuoti akmenis ir smėlį sekliuose sluoksniuose. Dar vienas puikus kraštovaizdžio vaizdų pasirinkimas yra laipsniškas neutralaus tankio (ND) filtras. Fotografuojant vaizdus, kuriuose yra dangus ir pirmtakas, dangus turi tendenciją nuplauti, o žemė dažnai pasirodo nepakankamai. ND filtras iš esmės veikia kaip jūsų akinių akiniai nuo saulės, leidžiantys užtikrinti, kad dangus ir žemė puikiai veiktų.

5. Raskite informacijos centrą

Beveik kiekviena sudėtis gali būti naudinga, turint stiprią ir gerai apibrėžtą centrą. Aiškus susidomėjimas nuotrauka nukreipia žiūrovo interesus tiksliai ten, kur jis turėtų eiti, ir sukuria tvirtą ir vizualiai malonų vaizdą.

6. Įtraukti išankstines žinias

Įsitikinkite, kad į kraštovaizdžio vaizdus įtraukiate daug naujų žinių. Pridėjus naujas žinias, galite nustatyti jūsų nuotraukos sceną, pridedant vaizdų kontekstą ir gylį. Tai taip pat gali padėti atkreipti žiūrovą į nuotrauką, atkreipiant dėmesį į centrą. Be to, galite naudoti pirmąją vietą, kad atvaizdas būtų atvaizduojamas, suteikiant vaizdui realesnį, trimatį jausmą.

7. Apsvarstykite Trečiųjų taisyklę

Apsvarstykite trečdalių taisyklę fotografuojant gamtos vaizdus. Ši taisyklė reikalauja, kad objektas būtų įdėtas į vaizdo pusę, o ne į mirties centrą. Trečdalių taisyklė dažnai naudojama kuriant dinamiškesnius vaizdus nei nuotraukos, kurių objektas yra centre ir kurios yra labiau statiškos. Nors verta paminėti, kad kai kurios kompozicijos bus geriau aptarnaujamos pagrindiniame lankytiname centre.

8. Pažvelkite į judėjimą

Apsvarstykite galimybę į savo gamtos atvaizdus įtraukti „judėjimą“. Judėjimas gali būti einamųjų upių ar krioklių, vėjo pučiančių medžių arba plaukiojančių paukščių forma. Užfiksuodami sklandų tekančią vandenį arba minkštus, smulkius debesis - naudokite lėtą užrakto greitį ir trikojį, kad fotoaparatas būtų stabilus. Ilgalaikė ekspozicija padarys judantį objektą švelniai neryškus ir gali sukelti įspūdingus vaizdus.

9. Ieškokite šviesos

Teisė šviesa gali padaryti viską, kas fotografijoje, ir dažnai gali sukelti dramatiškus ir išskirtinius vaizdus. Auksinė valanda - puikus laikas užfiksuoti tiek kraštovaizdžio, tiek artimiausius vaizdus. Šiais laikais apšviestas viskas minkštu, auksiniu švytėjimu, todėl vaizdai tampa eteriniai, jiems beveik jaučiasi visur. Šviesa tik po audros taip pat gali sukelti išskirtinį ir dramatišką apšvietimą - puikiai tinka kraštovaizdžio vaizdams.

„West Red Bluff“, CA, saulėlydžio metu. 2010 m

10. Stebėkite savo gylį

Žiūrėkite vaizdų gylį. Užfiksavus artimus vaizdus, galbūt norėsite naudoti platų diafragmą (mažą skaičių) dėl mažesnio lauko gylio. Tai nubrėžs jūsų objektą į fokusą, o neryškus fonas. Jei norite naudoti kraštovaizdžio vaizdus, norite naudoti mažą diafragmą, kad užtikrintumėte, jog didžioji dalis vaizdo yra fokusuota.

Išeikite iš nugalėto kelio

Naudojant gamtos fotografiją, dažniausiai geriausia derinti tiek vaizdus, tiek vaizdus. Nuostabūs kraštovaizdžiai ir floros bei faunos atvaizdai daro puikius vaizdus, todėl būtinai atkreipkite dėmesį į paslėptas galimybes ir detales, kai fotografuojate gamtą. Didžiosios galimybės dažnai yra tiesiogiai po kojomis - gėlė, paslėpta tarp grybų, augančių prieš rąstus arba kai kurie nedideli daigai, augantys per samaną. „Close-up“ gali būti puikus būdas parodyti gamtos grožį.